Dětská herna Ptáčkov

Velmi pěkně vybavená dětská herna se spoustou podnětnýc her. Místo, kde si děti mohou zahrát na obchod, na domácnost, na nemocnici, vyrábět všechno možného, stavět bunkry či stavebnice. Velký výběr pro různé věkové kategorie. V rámci herny pěkná kavárna. 

Vozovna Žižkov

Kulturní centrum Vozovna s velkou dětskou hernou, klubem a kavárnou, v letních měsících i se zahrádkou. Přijít můžete na divadlo, koncerty, kreativní dílny, autorská čtení, filmy, výstavy a mnoho dalších zajímavých akcí. Koutek je otevřen v dobu mimo konání akcí, aktuální doba otevření je k dispozic na webu Vozovny. 

Food Lab

Obrovský  (100m2) a nadstandartně vybavený dětský koutek s paní na hlídání. Nabízí zde dětem široké vyžití, včetně lezecké stěny, dětského kina, video her a mnoho další zábavy.

Ústřední městská knihovna

V dětské části je i dětský koutek. Plný hlavně knížek, ale jsou zde i dvě krabice stavebnic, stoleček s pastelkami a truhla s dětskými kostými pohádkových postav. Vedle části s dětským koutkem je ještě postranní místnost s křesílky a polštáři na sezení.  Přímo u dětské části je taky toaleta a přebalovací pult. V prostorách knihovny je i malá kavárna. 

Kafe Špunt

Příjemná kavárna s prostorným dětským koutkem. Koutek vhodný pro nejmenší děti - kuličkový bazén, malé skluzavky, i pro větší - trampolína, hry a knihy. Otevřeno po - pá, o víkendu pouze po dohodě na oslavy. Možné posezení i před kavárnou.

Koala Café

Prostorná herna v hale s příjemnou kavárnou. Pro větší děti zde najdete velkou prolézačku s několika klouzačkami, motorkovou dráhu, či stavitelskou sekci s obrovskými kostkami. Je zde oddělená část i pro malé děti.

Kavárna Jasmínka

Kavárna Jasmínka s dětskou herničkou je v Záběhlicích na Zahradním Městě. Hernička pro malé i větší děti. V kavárně si můžete dát dobrůtky k zakousnutí, freshe i dobrou kávu. Můžete si zde na chvíli odpočinout, zatímco si Vaše děti budou hrát nebo  s nimi můžete strávit klidně celý den.